Jäätmete sorteerimisest


Vasalemma valla jäätmekava

Alates 2008. aastast ei võta ükski prügila vastu sorteerimata jäätmeid. Kui jäätmetekitaja ei tee seda ise, teeb seda jäätmekäitleja jäätmetekitaja kulul. Mida eraldi koguda ja kuhu panna?

 

Liik

Kuhu viia/mida teha

Märkused

Tagatisrahaga pakend:

Saab viia pakendi vastuvõtu kohta

Saab tagasi tagatisraha

Segapakend:

jogurti- ja võitopsid; õli-, ketšupi- ja majoneesipudelid; kosmeetika- ja hooldustoodete pakendid; plastnõud ja -karbid; muud puhtad plastpakendid; kilekotid ja pakkekile, klaasist alkoholipudelid; klaaspurgid, muud klaaspakendid, toidu- ja joogipakendite metallkaaned ning korgid; konservpakendid; muud puhtad metallpakendid, puhtad kartongist piima-, mahla-, veini- ja jogurtipakendid. NB! Pakendid peavad olema puhtad!

Saab viia segapakendijäätmete konteinerisse järgmistel aadressidel:

Vasalemma alevik


Jaama 2 vastas  
Jaama tänava ääres

Haapsalu mnt 5a (OÜ Viigardi kaupluse juures)

Kivi 4

Ranna tee 8 (vallamaja garaažide juures)

Kivi 4B

Rummu alevik

Haapsalu mnt 14 (Rummu kauplus)

Rummu 2 ja 4 vahelisel alal

Ämari alevik

Lennu 7

Lennu 11

Saab ära anda tasuta

Paber- ja pappjäätmed:

ajalehed, ajakirjad, kataloogid ja reklaammaterjalid; töövihikud, paberist ja papist kaustikud; ümbrikud, ilma kaaneta ramatud; pappkastid ja -karbid, jõupaber ja paberkotid jms puhtad paberpakendid.

Pappkastid ja –karbid pressida enne konteinerisse asetamist kokku.

Saab viia paberi- ja papijäätmete konteinerisse. Teatud elamutüüpide (nt. korterelamu juures) võib omavalitsus nõuda paberkonteineri olemasolu. Paber- ja pappjäätmeid saab ära anda tasuta järgmistel aadressidel:

Vasalemma alevik

Ranna tee 8 (vallamaja)

Rummu alevik

Rummu 2 ja 4 vahelisel alal

Konteineritel on tekst PAPP JA PABER.

Üldjuhul saab ära anda tasuta või oluliselt odavamalt kui segaolme-jäätmeid

 

Biolagunevad jäätmed ning aia- ja haljastusjäätmed

Saab komposteerida piisava ruumi olemasolu korral oma aias, korteriühistustel on mõistlik tellida eraldi biolagunevate jäätmete konteiner. Teatud elamutüüpide (nt. korterelamu juures) võib omavalitsus nõuda biolagunevate jäätmete konteineri olemasolu.

Saab ära anda oluliselt odavamalt kui segaolme-

jäätmeid

Ohtlikud jäätmed:

värvid, liimid ja vaigud; lahustid; fotokemikaalid; pestitsiidid; luminestsentslambid ja muud elavhõbedat sisaldavad jäätmed; patareid ja akud.

On võimalik tuua alates 1. jaanuarist 2008. a aadressil Ranna tee 8 Vasalemma (vallamaja garaaži). Vastuvõtt toimub igal teisipäeval kell 15.00-18.00 ja iga kuu esimesel laupäeval kell 9.00-12.00, välja arvatud riiklikel pühadel.

Saab ära anda tasuta

Elektroonikajäätmed ja vanarehvid

Saab viia poodi, kust kavatsetakse osta uus toode. Kui ei ole kavatsust uus toode osta, saab elektrilisi kodumasinaid ja vanarehve tuua aadressil Ranna tee 8 Vasalemma (vallamaja garaaži). Vastuvõtt toimub igal teisipäeval kell 15.00-18.00 ja iga kuu esimesel laupäeval kell 9.00-12.00, välja arvatud riiklikel pühadel.

Saab ära anda tasuta

Ehitus- ja lammutusjäätmed

Soovitav on koguda eraldi puit-, metall- ja püsijäätmed ning muu ehituspraht. Tuleb üle anda jäätmekäitlejale.

Osa liigiti kogutud materjalidest (nt puit, metall) on võimalik müüa või ära anda tasuta. Ehitus- ja lammutusjäätmete segu üleandmisel tuleb käitlejale maksta